PVC PENCERELERİN BAKIM VE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALI ?

Öncelikle mümkün Pvc üzerindeki bantları uzun süre güneşe maruz kalmadan temizlemeliyiz. Çünkü uzun süre güneşe maruz kalan bantlar iyice profile iyice kaynar ve sökülmesi zor bir hal alır. Bunu mümkün olmadı ise serin bir havada bantları temizlemeliyiz. Profile bulaşmış harç, boya benzeri maddeler hemen ama titizce kazımadan temizlenmelidir. Pvc kapı ve pencereleri ağartıcı yada çözücülerle temizlememelisiniz. Temizlik için aşırı partiküllü maddelerden kaçınılmalı , krem yada sıvı temizlik malzemeleri tercih edilmelidir.

Neden PVC Pencere ve Kapı?

PVC, piyasada pencere ve kapılar için klasik yalıtım çözümleri dahilinde sunulan en iyi yalıtım malzemesidir. Aşağıdaki tabloda da görüldüğü gibi, alüminyum, PVC ve ahşap için termal yalıtım katsayılarını karşılaştırmaktadır. Bu katsayı ne kadar düşükse, enerji performansı o ölçüde yüksektir.

NEDEN PVC PENCERE TERCİH EDİLMELİ

Ev için pencere oldukça önemli detaylardan biridir. Ev ortamına uygunluğu, açılır kapanır olmasının kaliteli olması, ses geçirmemesi ev soğuk almaması ve yalıtım kalitesinin de iyi gerekmektedir. Neden pvc tercih edilmesi sorusuna cevap vermek gerekirse; pencere malzemesi olarak, yalıtım sistemi olarak, kalite olarak en iyi malzemelerden biridir. Yalıtımın kalitesi pencere sistemleri için olmassa olmazlar arasındadır. Bu durum aynı zamanda pencere odaklı kapılar için de geçerlidir. Yine bu yapı içeriklerinde de yalıtımın iyi olması bir ev kalitesi için oldukça önemlidir. Konforlu bir ev ortamı herkesin öncelik verdiği konulardan biridir. Bu nedenle ev içerisinde kullanılan malzemenin kalitesi de bu anlamda önemlidir. PVC sistemleri ise her ev ortamına ve her yapıya uyum sağlayabilecek özellikte ve kolaylıktadır.

PVC Pencerelerin Özellikleri Nelerdir?

Pencerenin ev içerisinde sağladığı kalite önemlidir. Bunlardan ilk sırayı yalıtımın aldığını yazımızın başında belirtmiştik. Bir diğer önemli detay ise; sık sık bakım yapmak gerekmemesidir. Kalite değerinin çok yüksek olması sık sık arıza yaşanması olasılığının önüne geçmektedir. Bir ev ortamı için en önemli detaylardan biri de güvenlik sistemidir. Güvenlik kalitesi ilk olarak pencere üzerinden değerlendirilir. PVC pencerelerin güvenlik konusunda da son derece kalitelidir. PVC kalitesi hırsız girme ihtimalini tam anlamı ile ortadan kaldıran bir güvenlik özelliği içermektedir. Ev yapısı içerisinde tüm ev detaylarında olduğu gibi bakım önemlidir. Ancak sık sık sorun yaşanan bir konu hem cebinize zarar verir hem de vakit kaybına neden olur. PVC pencere sistemlerinde bu durum tamamen tersi olmaktadır. Oldukça az bir bakım gerektirmesi en önemli avantajlarından biridir.

PVC Pencere Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

PVC Pencere seçimi yaparken güvenlik unsurları konusunda mutlaka bilgi edinmek gerekiyor. Montaj sisteminin emniyetli olması önemli bir konudur. Yalıtım değeri konusunda mutlaka bilgi almak gerekmektedir. Pencere sisteminde nasıl bir filtre oluşumu olduğu konusunda işin uzmanından fikir almak önemlidir. Çok yüksek gürültü, ev oramı akustiği gibi özellikleri olan bu sistemlerin derece derece filtre olanağı sunduğu detayını atlamamak gerekmektedir. Bunun yanında güvenlik sistemleri açısından da bilgi edinmemiz gerektiğini unutmamak gerekmektedir. Her ortamın gereksinimi olan güvenlik sistemleri olmaz ise olmaz detayların başında gelmektedir.

Yorumlar

  • Ahmet Bey

    Fethiye'de Cam Balkon Sistemleri için kesinlikle tavsiye ederim Selman Bey çok yardımcı oldu. Titizlikle ve en kaliteli şekilde cam balkon sistemimi kurup anahtar teslim verdiler. Fethiye'de cam balkon'a çok teşekkür ederim.

  • Kemal Bey

    Cam Balkonuma açılıp kapanmıyordu ve tadilat gerekiyordu. Selman Bey'i buldum ve yepyeni bir cam balkona sahip oldum diyebilirim. Teşekkürler fethiyedecambalkon.